Berisha publikon denoncimin: Balla kompani me Mond Begon, i dha tender 2.5 mln euro

Ish Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij në rrjetin social mesazhin e një qytetari, i cili denoncon korrupsionin dhe lidhjet e Taulant Ballës me narkotrafikantin Edmond Bego.

“Me narkotrafikantin Bego, Taulanti ka bërë 57 udhëtime misioni në rajon dhe botë”, shkruan Berisha duke publikuar mesazhin e qytetarit ku shpjegohet edhe me foto lidhja e drejtuesit të lartë të Rilindjes me Begon.

Ja postimi i plotë:

Taulant Balla akuzohet për kompani të përbashket me Edmond Begon!

Me narkotrafikantin Bego, Taulanti ka bërë 57 udhëtime misioni në rajon dhe botë.

Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital. Sb

Mirëmbrema doktor. Po ju nis 2 foto për të treguar që lidhja mes Taulant Balles dhe Edmond Begos vazhdon dhe ata marrin miliona. Ai inspektoi dy ditë më parë një investim prej 2.5 mln euro në rrjetin energjitik. Në foto duket punonjesi i kompanisë së Edmond Begos. Praktikisht, është kompania e Taulant Ballës.

ps: Ju rikujtoj se trafikanti qe u ekzekutua tek Piramida para dy javësh Behar Sofia sipas qytetarit dixhital ishte djali i motrës së Edmond Begos dhe ushtar i Bego Yaris.