Vrau babain një ditë më parë, 25 vjeçari tregon arsyen e sherrit

25 vjeçari Edis Rrapaj pas vrasjes të të atit në Luar të Roskovecit mësohet se para grupit hetimor ka deklaruar: “Bëra një debat me babain për një problem të vëllait tjetër që jeton me ne. U nxehëm shumë dhe më pas e godita me shkop. Ai më pas vdiq”.

Ndërkaq pritet që grupi hetimor pritet të thërrasë për të dëshmuar dhe djalin tjetër të familje Rrapaj.

Burimet tregojnë gjithashtu Prokuroria e Fierit ka kërkuar që një grup ekspertësh të përcaktuar gjendjen psiqike të autorit të vrasjes.