VIDEO/ Basha: Nuk do të lejojmë që Rama-Veliaj t´u grabisin pronat për interesin e oligarkëve

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetet sociale ndaj Kryeministrit Edi Rama.

Nëpërmjet një video të publikuar në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Basha gjatë një takimi me qytetarët thotë se Rama, qeverisja dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës janë gati të sakrifikojnë shqiptarët për xhepat e tyre.

LEXO EDHE  Tentoi të kryente marrëdhënie me një 13-vjeçare, Gjykata lë në burg policin

“Kur është e nevojshme për të ndihmuar njerëzit, ju braktisin dhe ndodh si në Thumanë. Vdiqën 26 qytetarë sepse i lanë të futen në 2 pallate që ishin të pabanueshme. Ne s’do t’i lëmë t’u grabisin pronat qytetarëve”, shkruan Basha.