VIDEO/ Duma takim me fermerët: Do ju subvencionojmë direkt, do nxisim hapjen e bizneseve

Drejtuesja politike e deleguar në zonën e Kavajës dhe Rrogozhinës, zhvilloi sot një takim me fermerë në familjen e Shaqir Seferi në Helmas të Kavajës.

Gjatë bisedës tha se PD do të japë subvension të drejtëpërdrejtë te fermerët si edhe do të nxisë hapjen e bizneseve në bujqësi.

‘Fëmijët ikin se nuk kanë të ardhme. Kemi borxhe dhe e vetmja mundësi ishte të largoheshin fëmijët në emigracion…

Kemi tokat e nuk kemi mundësi ti kthejmë në produktive…nuk ka ujë, nuk ka kanalizime. Prodhimi është shumë pak dhe as shpenzimet nuk i mbyllim dot.

LEXO EDHE  Çfarë do të bëjë nëse nuk merr 71 mandate? Rama e thotë për herë të parë

Partia Demokratike do të japë subvension të drejtë përdrejtë. Duhet të kthejmë rininë e të rrisim instrumentat e motivimin të vijnë fëmijët në vendin e tyre.

Do të rrisim mbështetjen për hapjen dhe nxitjen e bizneseve në bujqësi.

Shqipëria fiton më 25 Prill, e ardhmja do ndryshojë!’