KQZ regjistron koalicion e PD, ‘Aleanca për Ndryshim’

Komisioni Qendror Zgjedhor ka regjistruar në orët e pasdites së sotme koalicionin opozitar PD-Aleanca për Ndryshim.

Ky koalicion do të përbëhet nga Partia Demokratike dhe 13 parti që do të garojnë në siglën e PD.

LEXO EDHE  Ngjarja në Elbasan, BE: Akt i dhunshëm, hetimet të nxjerrin përgjegjësit

Partia Demokratike ka arritur koalicion me 13 parti, ndër të cilat mund të përmendim, PDIU të Shpëtim Idrizit, PR, të Fatmir Mediut, PDK, të Nard Ndokës dhe LZHK të Dashamir Shehit.