Video/ Talenti i Bylisit i mahnit të gjithë, roveshatë spektakolare ndaj Tiranës

Bylisi po bën një sezon fantastik me 21-vjeçarët dhe ditën e djeshme fitoi me rezultatin 1-5 kundër Tiranës në kryeqytet. Ballshiotët kryesojnë kampionatin, të ndjekur nga Laçi dhe duan titullin kampion.

Në takimin e djeshëm ndaj bardhebluve u shënua edhe një gol fantastik, nga një prej lojtarëve të talentuar që Bylisi e afroi në merkaton e verës.

LEXO EDHE  Rikthehet Lewandowski: I gatshëm të thyej rekordin e Gerd Muller

Flamur Ruçi, anësor i krahut të djathtë, ndëshkoi Tiranën me një roveshatë të bërë brenda zonës. Koordinimi ishte perfekt dhe portieri i kryeqytetasve u detyrua ta nxirrte topin nga rrjeta.