I gjendet droge dhe fishekë në banesë, arrestohet vlonjati

Një 46-vjeçar nga Vlora është vënë në pranga pasi në banesën e tij janë gjetur fishekë dhe droge, njoftoi policia.

Burime zyrtare bënë me dije se, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas mbante lënde narkotike në banesë, kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat, është arrestuar në flagrancë shtetasi SH.I., 46 vjeç, banues në lagjen “Pavarësia”, Vlorë.

LEXO EDHE  Si u zbulua laboratori i kanabisit në ish-karburantin e braktisur

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale, rreth 9000 fara të bimës cannabis sativa, një sasi lënde narkotike cannabis në formë pluhuri, boçeje dhe çokollate, si dhe 196 fishekë.