Koronavirusi në Greqi/ 1269 raste të reja dhe 36 të vdekur në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1269 raste të reja me koronavirus.

391 pacientë janë të intubuar, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 1,341 pacientë janë larguar nga institucionet shëndetësore.

LEXO EDHE  Vrasja në Elbasan/ Gazmend Bardhi: Në vendngjarje një makinë e mbushur me para e karta indentiteti

Ndërsa 36 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit në Greqi.