Kategoria Superiore rikthehet në mesjavë, java e 20-të rezervon dy supersfida

Kategoria Superiore mbylli ditën e sotme javën e 19-të. Partizani, Vllaznia dhe Laçi bën detyrën duke fituar në ndeshjet e tyre. Fitore mori edhe Kukësi në transfertë ndaj Tiranës. Java e 20-të do luhet ditën e mërkurë me disa sfida mjaft interesante.

4 ndeshje do të luhen në orën 13:00 dhe spikasin ndeshjet Tirana-Teuta, por edhe derbi, Apolonia-Bylis për mbijetesë. Sfida e fundit do të luhet në orën 16:00, Kukësi-Partizani me dy ekipet që synojnë titullin kampion.

LEXO EDHE  Olsi Rama: Partizani është ndërtuar sipas vizionit të Dajës, Tiranën e kapim në ndeshjet direkte

Kategoria Superiore – Java 20

E mërkurë, më 17 shkurt 2021

Tirana-Teuta Ora 13:00

Laçi-Kastrioti Ora 13:00

Apolonia-Bylisi Ora 13:00

Skënderbeu-Vllaznia Ora 13:00

Kukësi-Partizani Ora 16:00