Paloka-Ramës: Hapi i madh i shqiptarëve hidhet kur ti dhe “Tiret” e Qeverisë të shkoni në burg

Edi paloka, nënkryetar i PD, reagoi përmes një postimi në rrjetet sociale ndaj deklaratave të Kryeministrit Edi Rama, i cili reagoi sërisht sot mbi skandalin në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku deri më tani janë arrestuar 5 persona, 3 infermiere dhe 2 sanitare, që merrni para nga të afërm të pacientëve që kuroheshin për Covid-19.

Ndërsa e konsideron Edi Ramën si “Tiren” e Qeverisë, Paloka shkruan se hapi i madh i shqiptarëve do të hidhet kur tiret e qeverisë të përfundojnë pas hekurave. Paloka shkruan se ky hap i madh nis me 25 prill.

Postimi nga Edi Paloka

Nuk e di a duhet qare apo qeshur me keta monstra!

“Tirja” ne krye te qeverise paska shprehur kenaqesine e tij per arrestimin e dy pastruseve dhe dy infermiereve tek “Shefqet Ndroqi” pas skandalit qe plasi ne media…E paska quajtur “mesazh i qarte” dhe paska shtuar se tani qenka gati “per te hedhur hapin e madh”!!!

LEXO EDHE  Karantina për udhëtarët që vijnë nga Greqia e Maqedonia, LSI çon në Administrative vendimin

E mendon vertete qe mund te tallet kaq lehte me shqiptaret ?!

Po pse trajtimi dhe shendeti i qytetareve neper spitale ne dore te pastrueseve qenka? Ato vendosin per jeten e njerezve ne spitalet e Rames?! Po nje tufe me drejtore e shefa te emeruar nga “rilindja” per te drejtuar e menaxhuar , çfare bejne aty, apo jane te zene me spektaklet e Rames?

Doni te na mbushni mendjen se tani u kapen “fajtoret” e pas tete vitesh si kryetire, tani qenkemi gati per “hapin e madh”…!

Jo mor zuzar, hapi i madh do hidhet kur ti i pari e te tjeret si ti, gjithe “tiret” e qeverise, te perfundojne pas hekurave. Ai do jete “hapi i madh” qe fillon me 25 prill.