VIDEO/ Hetimet për ´Ndragheta, Vasili: Çfarë halli ka Rama?

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, ka reaguar në rrjetet sociale, lidhur me deklarimet e Ambasadorit italian mbi hetimet që po kryen nga Antimafia dhe SPAK për pastrimin e parave të Ndraghetas në Shqipëri përmes ndërtimit të kullave.

Referuar deklarimeve të diplomatit italian dhe njoftimit të SPAK se po heton lidhur me dyshimet e ngritura, Vasili pyet Kryeministrin Edi Rama se çfarë halli ka për këto hetime.

“Çfarë halli të madh ka dhe pse është trembur kaq shumë Edi Rama, që gënjen kaq trashë për Ndrangetën, që është ulur këmbëkryq në mes të Tiranës”, shkruan Vasili.

Postimi nga Petrit Vasili

Ambasadori italian tha dje ne Euronews Albania lidhur me pergjimet :

“Ka një bashkëpunim të ngushtë, dy prokuroritë janë duke komunikuar me njëra-tjetrën. Do të ketë zhvillime të rëndësishme së shpejti. Nuk mund të flas me detaje për arsye që ti i imagjinon, por po punohet, dy prokurorët po komunikojë”!

LEXO EDHE  Konflikti me Serbinë/ Rama mbështet Kosovën, por nuk heq dorë nga mini-Shengeni Ballkanik. Mesazh dhe Rusisë

Ndersa SPAK sot informon:

“Regjistrimi i këtij procedimi penal është bërë mbi bazën e disa artikujve të publikuara në media të ndryshme, në lidhje me hetimet e kryera nga Prokuroria Antimafia e Catanzaros në Republikën e Italisë, të cilat hedhin dyshime në lidhje me përfshirjen e shtetasve shqiptarë dhe të huaj, në aktivitete kriminale në Republikën e Shqipërisë,’ deklaroi SPAK në një njoftim për shtyp.

Ndersa Edi Rama genjen e thote, qe hetimi dhe pergjimet s’kane asnje lidhje fare fare fare me Shqiperine.

Cfare halli te madh ka dhe pse eshte trembur kaq shume Edi Rama, qe genjen kaq trashe per Ndrangeten, qe eshte ulur kembekryq ne mes te Tiranes.

Shiheni ne VIDEO se si genjen Rama.