Zyrtare/ El Shaarawy rikthehet tek Roma, ja deklarata e tij

Stephan El Shaarawy është lojtari më i ri i Romës.

El Sharaawy kishte qëndruar në Dubai, ku ishte vetizoluar dhe kishte mbajtur një regjim stërvitor individual, pasi rezultoi pozitiv me COVID-19. Edhe El Shaarawy është shprehur shumë i entuziazmuar me rikthimin e tij në Romë.

“Kur erdha në fillim tek Roma, me la përshtypje qyteti dhe klubi dhe nuk u mendova dy herë për rikthimin. Kur u largova nga këtu, kuptova që e kisha në zemër. Tani do të jap gjithçka për këtë fanellë”, tha Shaarawy.

LEXO EDHE  Një tjetër klub i Seria A goditet nga Covid-19

“Faraoni” ishte pjesë e Romës nga viti 2016 deri në vitin 2019 ku u transferua në Kinë.