VIDEO/ Prej dy javësh nën pushtetin e ujit, banorët e Torovicës në mëshirën e fatit

Banorët e Torovicës në Lezhë janë braktisur nga qeverisja qendrore dhe ajo lokale, ndërsa janë të përmbytur. Ish-deputetja demokrate Lindita Metaliaj denoncon faktin se prej dy javësh banorët e kësaj zone janë në pushtein e ujit, ndërsa as Kryeministri Edi Rama dhe as pushteti vendor, po i Rilindjes, nuk i kanë çuar asnjë ndihmë.

LEXO EDHE  Kreditë konsumatore, nuk ka më penalitete pa fund/ Ja çfarë ndodh kur s'paguani

Të gjendur pa përkrahje dhe ndihmë, banorët paralajmërojnë se janë gati të largohen, ndërsa denoncojnë arrogancën e përfaqësuesve vendorë.