E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Permbytje

Etiketim: permbytje

940 hektarë tokë nën ujë, Bashkia bën bilancin e përmbytjeve në...

Pas më shumë se 1 muaji nën ujë, tashmë në Shkodër kanë mbetur 940 hektarë tokë të përmbytura. Bashkia e Shkodrës në bilancin e ditës...

Kush do ta paguajë faturën e përmbytjeve? Qeveria “lan duart”: Lekët...

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Milva Ekonomi u shpreh në studion e ABC-së përballë gazetarit Endri Xhafo se faturën e përmbytjeve në Obot,...

Situata nga përmbytjet në Shkodër, në ujë 3400 ha tokë

Vijon të jetë problematike situata nga përmbytjet në Shkodër. Ndonëse prej ditësh nuk ka pasur prezencë të reshjeve, uji nuk është tërhequr. Sipas të dhënave...

Mijëra ha tokë nën ujë, rrugë të pakalueshme dhe shtëpi të...

Vijon të jetë problematike situata nga përmbytjet në zonën e Shkodrës. Sipas të dhënave gjatë orëve të fundit, më e rëndë situata është në...

VIDEO/ Nisin reshjet e borës në Shkodër, rëndohet situata e përmbytjeve

Kanë nisur në mesditë reshjet e borës në Shkodër duke e rënduar edhe më gjendjen në zonat e përmbytura. Përveç problemeve me ujin, tani...

Situata në Shkodër/ 9 shtëpi të përmbytura në Dajç, 55 të...

Vijon të jetë shqetësuese situata nga reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë ditëve të fundit në qarkun e Shkodrës. Bashkia në bazë të...

Shkodra nën ujë/ Rruga e Obotit e bllokuar, niveli arrin deri...

Shkodra vazhdon të jetë nën ujë për disa ditë tashmë. Ndërkohë qeveria qëndrore nuk ka marrë asnjë masë për të parandaluar apo ndihmuar banorët...

Një fshat i tërë noton në ujë, ja çfarë ndodhi në...

Fshati Katund i Ri në Durrës, mbrëmjen e së enjtes u pushtua nga uji për të tretën herë brenda 2 javësh! Qindra banesa kanë qënë...

Jo vetëm lumenjtë, edhe liqeni vërshon në Shkodër/ FOTO

Bashkia e Shkodrës njoftoi sot në mëngjes se gjatë natës ka pasur rritje të nivelit të ujërave në territorin e Shkodrës. Kjo për shkak...

VIDEO+FOTO/ Qindra shtëpi nën ujë, Katundi i Ri përmbytet për herë...

Reshjet e këtyre ditëve kanë pushtuar sipërfaqe të mëdha të tokave pothuajse në të gjithë territorin e vendit, ku Katundi i Ri po përjeton...

Spahia: Refuzimi i Ramës, për të shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore,...

Ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia, ka publikuar një video nga Shkodra nën ujë. Spahia thotë se, situata nuk po njeh përmirësim pasi pushteti vendor është...

Përmbytet qyteti/ Qytetari: Kush s’di not të mos vijë në Vlorë

Situata mbetet problematike në vendin tonë sa i përket reshjeve të shiut. Në disa qytete, situata paraqitet më problematike. Siç shihet dhe në pamjet më...

FOTO/ Politika e fasadave të Rilindjes që përmbyti Vlorën

Drejtuesi i LSI në Qarkun e Vlorës, Luan Rama ka denoncuar qeverinë dhe Bashkinë e Vlorës si autore të përmbytjeve në këtë qytet. Në një...
WhatsApp DENONCO