E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Banoret

Etiketim: banoret

FOTO/ “Zhavorr elektoral”, banorët bllokojnë njerëzit e Veliajt dhe Ballukut

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demoktratike, Belind Këlliçi, ka akuzuar se po hidhet “zhavorr elektoral” në rrugët e kryeqytetit. Këlliçi thekson se banorët në...

Këlliçi në Kombinat: 14 muaj pas tërmetit asnjë zgjidhje për banorët...

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi, njëherazi një nga drejtuesit politik të PD në Qarkun e Tiranës, ka vijuar takimet në zonën e Kombinatit, me...

Bora arrin mbi 1 metër, banorët japin alarmin: Po na mbarojnë...

Zonat e thella malore në Qarkun e Dibrës po përballen me një acar të vërtetë prej 3 ditësh. Në Lurë e Kala të Dodës...

“Ikin një nga një”! Fshati që u katandis nga 500 në...

Rruga e pakalueshme dhe mungesa e shërbimeve kanë detyruar banorët e Lavdarit, që të braktisin përfundimisht fshatin e tyre. Udhëtimi drejt fshatit të braktisur...

VIDEO/ Prej dy javësh nën pushtetin e ujit, banorët e Torovicës...

Banorët e Torovicës në Lezhë janë braktisur nga qeverisja qendrore dhe ajo lokale, ndërsa janë të përmbytur. Ish-deputetja demokrate Lindita Metaliaj denoncon faktin se...

Moti i keq dhe përmbytjet, Prençi: Ka papërgjegjshmëri!

Shemsi Prençi, këshilltar i Presidentit për emergjencat ka deklaruar mbrëmjen e sotme në “Log.” se ka papërgjegjshmëri në mënyrën e menaxhimit të situatës nga...

Revolta/ Banorët e Selenicës në Vlorë të zhgënjyer nga Rama: Na...

Banorët e Selenicës kanë zhvilluar një protestë për anullimin e lotit 4 të rrugës së “Lumit të Vlorës”, për arsyen se kjo rrugë do...

“Duam të bëhet rruga!”, banorët e Selenicës paralajmërojnë me mosbindje civile

Banorët e Selenicës i kanë dërguar një peticion presidentit të vendit Ilir Metës, kryeministrit Edi Rama, drejtorit të FSHZH, Dritan Agolli, ku kërkojnë që...

Rrezikojnë përmbytjen,  banorët e indinjuar me qeverinë

Rrëzikojnë nga përmbytja që mund të shkaktojë lumi Shkumbin, por deri tani nuk kanë gjetur asnjë përkrahje për të ndërtuar argjinaturën që do të...

VIDEO/ Prej 30 vitesh pa ujë të pijshëm, përdorin burime ujore...

Një ndër problemet më të mëdha që po përballen banorë të fshatit Unjatë në Klos është mungesa e ujit të pijshëm.Prej vitesh ata detyrohen...

Shembja e banesave te Unaza e Re, banorët në pritje të...

IKMT njoftoi të enjten e kaluar se sot në mëngjes do të niste aksionin për shembjen e ndërtesa te "Unaza e Re", paralajmërim që...

Të braktisur dhe pa zgjidhje, banorët e Laçit rikthehen në shtëpitë...

Nikoll Kola nuk ka dalë asnjë ditë prej apartamentit në ish-konviktin tre katësh në Laç, të cilin e bleu me dëshmitarë para 15 viteve....

Tërmeti çau tokën në Jubë, shpërtheu gaz dhe ujë/ Rrëfimi i...

Fshati Jubë në Durrës është një nga zonat më të prekura nga tërmeti. Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar banesat, por po ashtu ka...
WhatsApp DENONCO