Superiorja/ Starton sot java e 16-të, në fushë Vllaznia dhe Kukësi

Ditën e sotme luhen tre ndeshje  të vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë Superiore. 2 takime luhen në orën 13:45. Kukësi luan si pritës në “Elbasan Arena” ndaj Bylisit.

Verilindorët vijnë nga një fitore ndaj Apolonisë në javën e fundit dhe duan të zyrtarizojnë daljen nga kriza sot në një sfidë, ndaj Bylisit, që iu dorëzua Vllaznisë vetëm në minutën e fundit javën e fundit.

Në të njëjtën orë, Skënderbeu pret Apoloninë në një duel mes vendeve të fundit. Vetëm një pikë i ndan dy ekipet në renditje, teksa deri më tani krijohet ideja se ata janë dy skuadrat më të brishta të këtij sezoni.

LEXO EDHE  Video/ Dy gola në 3 minuta, Morata përmbys Lazion

Në orën 16:45 zbresin në fushë kryesuesit e kampionatit, Vllaznia. Shkodranët presin Kastriotin, një kundërshtar agresiv dhe kompleks, që në momente të veçanta di të bëjë dëme të mëdha.