VIDEO/ Sekuestrohen 63 doza kokainë, arrestohet 40-vjeçari. Detajet nga operacioni

Policia e Tiranës arrestoi një 40-vjeçar, i cili akuzohet për shpërndarje të kokainës me doza të vogla në kryeqytet.

Sipas një njoftimi zyrtar, policia bëri të ditur se ka finalizuar operacionin e koduar “Lapraka”, i zhvilluar nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve.

Policia tha se ka sekuestruar me 63 doza me lëndë narkotike kokainë, një shumë parash që dyshohet se janë përfituar nga veprimtaria kriminale, automjeti me të cilin autori qarkullonte për të shpërndarë lëndën narkotike dhe katër aparate celular.

“Gjatë operacionit policor të koduar “Lapraka”, specialistët për Hetimin e Narkotikëve kapën në rrugën “Allman Dervishi “ dhe më pas arrestuan në flagrancë shtetasin R. S., 40 vjeç, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga Policia në automjetin me të cilin ky shtetas qarkullonte u gjetën 63 doza lëndë narkotike kokainë, një shumë lekësh që dyshohen se janë të përfituara nga aktiviteti kriminal i shpërndarjes së lëndës narkotike dhe katër aparate celular, të cilët janë sekuestruan në cilësinë e provave materiale bashkë me automjetin. Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve””, njofton policia.

LEXO EDHE  “Aventurat e Uriah Fikut”/ Publikohet seria e 5 e serialit që ironizon Veliajn (VIDEO)