Rey Manaj drejt rikthimit në Serie A, dy klube të interesuara për të

Rey Manaj duket shumë pranë rikthimit në Itali. Për sulmuesin shqiptar, i cili është pjesë e Barcelonës B në ligën e tretë në Spanjë, së fundmi kanë shprehur interes 2 klube italiane.

Bëhet fjalë për Crotonen që militon në Serinë A dhe Pescara që bën pjesë në Serinë B. Lajmi bëhet publik nga eksperti i merkatos Xhanluka Di Marcio.

LEXO EDHE  Supersfida Partizani-Laçi, mësoni emrat e gjyqtarëve që do të vendosin drejtësi në “Elbasan Arena”

Pritet që në ditët në vijim të ketë zhvillime të reja për sa i përket të ardhmes së Manaj-t. Kujtojmë që shqiptari në të kaluarën ka qenë pjesë e Kremonezes, Interit, Pescara dhe Pisës në Itali. Një rikthim në Serinë A do të ishte ideal për  23-vjeçarin, i cili kërkon të shpalosë aftësitë e tij.