Detaje/ Zbulohet shkaku i rrjedhjes së gazit në shkollën jopublike në Tiranë

Shkolla "Albanian Qatar College"

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e ndodhur mëngjesin e sotëm në “Albanian Qatar College” në Tiranë, ku pati rrjedhje gazi dhe disa nxënës përfunduan në spital me shenja helmimi.

Sipas grupit hetimor shkolla ka 2 depozita të cilat shërbejnë në sistemin e ngrohjes. Njëra prej tyre ka pasur rrjedhje për shkak të tejmbushjes.

Një nxënëse tha për mediatse e kishin ndjerë erën e gazit që në orën e parë të mësimit por e kanë vijuar atë me dritare hapur pastaj kur gjendja është përkeqësuar iu është kërkuar të dalin jashtë për të pirë kafe.

LEXO EDHE  Aksident fatal në Tiranë, 1 viktimë dhe 1 i plagosur

6 vajzat që u dërguan në spital po marrin trajtim mjekësor në QSUT dhe janë jashtë rrezikut për jetën.