Luhet finalja e Supërkupës së Spanjës, Barcelona dhe Athletic Bilbao zbardhin formacionet zyrtare

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të përballet në finale e Superkupës së Spanjës.

Të dyja klubet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në stadiumin ‘Estadio de La Cartuja’.

Për këtë finale, Ronald Koeman do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Ansu Fati, Gerard Pique dhe Sergio Roberto, që janë të dëmtuar.

LEXO EDHE  VIDEO/ Interi fluturon me Alexis Sanchez, dorëzohet edhe Parma

Në anën tjetër, Bilbao nuk mund të llogarisë Berchiche, Lopez dhe Nolaskoain.

Formacionet zyrtare: