Barcelona-Athletic Bilbao/ Mbyllet pjesa e parë e finales, shënohen dy gola

Sapo janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjes mes Barcelonës dhe Athletic Bilbao, e vlefshme për trofeun e Superkupës së Spanjës.

Në pjesën e parë janë shënuar dy gola teksa rezultati i ndeshjes është 1-1. Fillimisht në avantazh kaluan katalanasit në minuën e 40-të me anë të Griezmann.

LEXO EDHE  F1 – Garën në Bahrein mund ta ndjekin vetëm ata që e kanë kaluar COVID-19

Kundërpërgjigja e baskëve erdhi shumë shpejt, aty ku De Marcos barazoi shifrat në minutën e 42-të.