“Temperatura të ulëta”/ Njihuni me parashikimin e motit në fundjavë

Vendi ynë është nën ndikimin e masave ajrore të ftohta, të cilat do të mbeten prezente edhe në ditët në vijim duke sjellë temperatura të ulëta dhe reshje bore.

Dita e shtunë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në zonat malore do të pasohen nga reshje bore.

Në juglindje reshjet e borës parashikohen të kenë intensitet mesatar. Dita e diel do të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira kalimtare.

LEXO EDHE  VIDEO/ I largohet policisë dhe shkakton aksident, ndalohet i riu në Elbasan

Reshjet e borës do të jenë me intensitet të ulët të karakterit lokal vetëm në zonat malore në veri të vendit.

Dita e hënë do të ketë mot të kthjellët por shumë të ftohtë.