Kupa e Italisë/ Fiorentina-Inter, zikaltërit e mbyllin në avantazh pjesën e parë (VIDEO)

Është mbyllur pjesa e parë mes Fiorentinës dhe Interit, ndeshje e vlefshme për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë.

Zikaltërit i kanë mbyllur 45 minutat e para në avantazh duke rritur mundësitë për kualifikimin në fazën tjetër.

LEXO EDHE  Liverpool apo Real, cili ekip ofron më shumë para për Kylian Mbappe

Autori i golit ishte Arturo Vidal në minutën e 40-të. Mesfushori kilian u tregua i saktë nga pika e bardhë e 11-metërshit duke kaluar skuadrën në avantazh.