Temperaturat zbresin në -9 gradë celcius/ Borë, ngrica acar dhe…! Ja çfarë ndodh këtë javë me motin

Ndërprerja e reshjeve të dendura të shiut këtë javë do i lërë vendin uljes së ndjeshme të temperaturave në të gjithë vendin dhe ngricave që do të bëhen problem për qytetarët dhe drejtuesit e mjeteve.

Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e martë dhe të mërkurë reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

LEXO EDHE  Kapen 6.5 kg kokainë në Portin e Durrësit, detajet nga operacioni. Ja kujt kompania i përkasin kontenierët

Ndërsa pasditen dhe mbrëmjen e së mërkurës në verilindje e juglindje të vendit do të bjerë borë e dendur.

“Ajo që vlen të theksohet është rënia graduale e temperaturave më e ndjeshme ditën e premte dhe në fundjavë. Vlerat negative parashikohet të regjistrohen në pjesën më të madhe të territorit. Kjo rënie do të sjellë ngrica të forta në akset rrugore”, njofton SHMU.