Hamilton rezulton negativ për Covid-19, britaniku i gatshëm për garën e radhës

Lewis Hamilton ia ka dalë të shërohet plotësisht. Ylli i Formula 1 u infektua me Covid-19 ditë më parë, duke humbur edhe garën e Bahrejn, teksa në makinën e tij u ul talenti George Russell.

7 herë kampioni i botës dhe piloti me më shumë fitore në garat e shpejtësisë, ka dalë dy herë negativ në testet e fundit.

LEXO EDHE  Kontratë me UEFA-n për të drejtat televizive, ja përse PSG-ja heziton t’i bashkohet Superligës

Tani mund të rikthehet në pistë për Çmimin e Madh të Abu Dhabi, që përkon me garën e fundit të këtij Botërori.