Parashikimi i motit/ Ja çfarë kohe na pret ditën e diel, 6 dhjetor 2020

Dita e diel do të sjellë mot me kthjellime dhe shtim gradual të vranësira deri të dendura. Reshjet parashikohen të bëhen prezente në orët e mbrëmjes me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

LEXO EDHE  Me ritmin e breshkës, Rama mburret me vaksinimin e 369 mjekëve dhe infermierëve në 6 ditë

Era nga kuadrati i jugut do të vijë me shpejtësi mesatare 1-10m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore.