Atletico Madrid nuk ndalet në La Liga, fitore karakteri për Man.United

Atletico Madrid nuk ndalet në Spanjë, ndërkohë që Manchester United tregon karakter kundër West Ham United dhe fiton me përmbysje 1-3.

Anglezët e panë vetën në disavantazh në pjesën e parë, kur Soucek shënoi dhe “Djajtë e Kuq” protestuan për pozicion jashtë loje. Gjithçka e rregullt dhe trajneri Solskjaer duhet të karikonte futbollistët e tij.

Reagimi ishte i menjëhershëm dhe Paul Pogba ishte ai që realizoi një perlë nga distanca, duke barazuar shifrat. Kjo ndodhi në minutën e 65-të, ndërkohë që tre minuta më pas Greenwood brenda zonës u tregua perfekt dhe e çoi topin në rrjetë. United nuk kishte siguruar asgjë dhe u hodh sërish në sulm dhe Rashford “vulosi” fatet e ndeshjes, me golin e tretë.

LEXO EDHE  Ndeshje dramatike/ Manchester United eleminon Liverpoolin nga 1/16 e finales së FA Cup, e mposht 3-2

LALIGA –  Atletico Madrid marshon në LaLiga, pasi ka mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Valladolid. Djemtë e drejtuar nga Diego Simeone morën fitoren e shtatë radhazi dhe vijojnë të qëndrojnë në krye të kampionatit, pa u shqetësuar. Miqtë rezistuan në pjesën e parë, që u mbyll 0-0.

Në të dytën Atletico e shtoi një marsh dhe Tomas Lemar ishte ai që e dërgoi topin në rrjetë dhe zhbllokoi sfidën. Ai gol nuk mjaftonte dhe më pas edhe Llorente shënoi, duke i çuar shifrat në 2-0. Kaq mjaftoi dhe Atletico shkoi në kuotën e 26 pikëve, dy më shumë se Real Sociedad që ka luajtur një ndeshje më shumë. /abcnews.al