E hënë, Gusht 10, 2020
Etiketimet Man United

Etiketim: Man United

Zyrtare/ Interi nënshkruan për tre vjet me Sanchez, buzëqesh Man.United

Përfundon më në fund “makthi” i Alexis Sanchez tek Manchester United. Trajneri Ole Gunnar Solskjaer konfirmoi se kiliani do t’i bashkohet zyrtarisht ekipit të...

Europa League/ Inter dhe Man.United kualifikohen në çerekfinale

Interi kalon provën e parë në Europa League dhe mund Getafen 2-0 duke siguruar biletën për në fazën e çerekfinale të Europa League. Ndeshja e...

Man United – LASK, ja si rreshtohen skuadrat

Manchester United zbret në orën 21:00 në fushë teksa do të luajë ndeshjen e kthimit ndaj Lask, ndeshje kjo në kuadër të të 1/16-ve...

Rikthehet Europa League/ Man.United me “një këmbë” në çerekfinale, Interi sfidon...

Europa League rikthehet ditën e sotme teksa do të zhvillohen katër sfida ku skuadrat do të kërkojnë kualifikimin për në çerekfinale. Sonte në mbrëmje do...

Mbyllet sezoni 2019/20 në Premier League, ja verdiktet finale!

Premier League ka ulur siparin për sezonin 2019/20. Pasditen e sotme u luajtën 10 takime për javën e 38-të duke prodhuar 33 gola. Liverpool-i që...

Man.United i vendosur për Jadon Sancho-n, “Djajtë” i paraqesin Dortmundit ofertën...

E ardhmja e Jadon Sanchos pritet të jetë në qytetin e Manchesterit aty ku United po bën gjithcka për ta pasur anglezin në skuadër. Skuadra...

Egbo: Me Tiranën dua të luaj kundër Man.United dhe Chelseat, nuk...

Trajneri i Tiranës, Emmanuel Egbo beson se skuadra e tij mund të kualifikohet në Ligë të Kampionëve. Nigeriani së fundmi arriti ta fitoj titullin e...

Kupa e Anglisë/ Chelsea mposht Man.United, “Blutë” i bashkohen Arsenalit në...

Arsenal-Chelsea do të jetë finalja e këtij sezoni në FA Cup. Ekipi i Frank Lampard mposhti 3-1 Manchester United në duelin e zhvilluar në...

Trajneri i Bylisit, Dovedan: Me këtë arbitrim, edhe Manchester United do...

Vejlko Dovedan, trajneri i Bylisit, foli menjëherë pas humbjes 0-3 kundër Laçit për Supersport, aty ku u ndalua më shumë tek arbitrimi dhe e...

Roma dhe Man.United arrijnë marrëveshjen e re për Chris Smalling

Chris Smalling është huazuar te Roma nga Manchester United për një sezon, ndërsa kontrata e firmosur vitin e kaluar është drejt përfundimit. Anglezi ka bërë...

Shorti i Europa League/ Man.United i buzëqesh fati, Inter nëse kalon...

Pas shortit të Champions League, në Nion të Zvicrës është hedhur edhe shorti i Europa League. Kështu goglat kanë rezervuar disa çifte interesante, siç...

Man.United vazhdon ecurinë pozitive, Tottenham jashtë zonës Europiane

Manchester United vazhdon me ecurinë pozitive teksa mbrëmjen e sotme kanë marrë një fitore të rëndësishme kundër Aston Villas me rezultatin 0:3. Kjo ishte fitorja...

Man.United kërkon të përforcojë mbrojtjen, Solskjaer ka gati 3 emra

Manchester United është në kërkim të një mbrojtësi të ri për sezonin e ardhshëm. Ashtu siç raporton ESPN, Solskjaer, i ka paraqitur drejtuesve të...
WhatsApp DENONCO