Premtoi shëndetësi falas që në mandatin e parë, PD nxjerr videon

Në qershor të vitit 2013 Edi Rama teksa kërkonte votën e shqiptarëve për të ardhur në pushtet mes shumë premtimeve tashmë të pambajtura, ishte edhe ajo e shëndetësisë falas.

8 vjet pas ardhjes në pushtet, Rama jo vetëm që nuk e realizoi atë premtim, por ka bërë që sot shëndetësia të jetë sektori më i prapambetur dhe i lënë tërësisht pas dore. PD nxjerr videon ku tregon se si i gënjeu dhe si po i gënjen akoma Edi Rama shqiptarët për shëndetësinë falas.

LEXO EDHE  Kërkohej nga Turkmenistani, arrestohet në Kukës 59-vjeçari

Deklarata

Në 8 vjet, Edi Rama nuk bëri asgjë për shëndetësinë falas. Ka një arsye për këtë superdështim. Edi Rama gënjeu 8 vjet, po gënjen dhe tani. 👎

Plani i tij i vetëm ishte dhe është i njëjti – të mbushë xhepat e koncesionarëve klientë me paratë e shqiptarëve. Dështimin e Edi Ramës, mashtrimet e tij elektorale dhe vjedhjen e shqiptarëve, qytetarët po e paguajnë sot shtrenjtë. Deri edhe me jetën e tyre.

📌 Dëgjojeni vetë kryeministrin hajdut dhe gënjeshtar!