Gola, aktrim dhe shtyrje me kokë, ndodh gjithçka tek United-PSG

United-PSG është një përballje shumë e rëndësishme për skuadrën që kalon në raundin tjetër të Champions League.

Pjesa e parë e kësaj sfide është mbyllyr në barazim 1-1. Fillimisht shënuan francezët me anë të Neymar ndërsa Djajtë e Kuq u përgjigjën me anë të Marcus Rashford.

Në minutën e 20-të pati edhe tension në fushën e blertë, pasi Fred dhe Paredes u përplasën me njëri-tjetrin. Mesfushori brazilian i United iu afrua me kokë kundërshtarit dhe pati një shtyrje.

LEXO EDHE  Përfundon dënimi i dhënë nga FIFA, Çinari gati për derbin ndaj Tiranës

Argjentinasi u rrëzua në tokë dhe pati edhe pak aktrim, ndërkohë që arbitri i ndeshjes me ndihmën e VAR vendosi që ta ndëshkonte Fred vetëm me karton të verdhë.