Është jashtë planeve të Juventusit, Khedira mund të rikthehet në Bundesligë

Sami Khedira këtë sezon nuk është aktivizuar në asnjë ndeshje, madje nuk është grumbulluar për të qenë i gatshëm në asnjë prej tyre.

Mesfushori turko-gjerman është jashtë planeve të klubit të Juventusit dhe pret përfundimin e kontratës në muajin qershor të vitit të ardhshëm, ndonëse shpreson në një marrëveshje për prishjen e bashkëpunimit që në janar.

Ka qenë vetë trajneri i Leipzig, Julen Nagelsmann, ai që “i shkeli syrin” Khedirës, pasi deklaroi se për klubin gjerman do të ishte shumë e rëndësishme të arrinte të merrte një mesfushor me cilësitë e tij.

LEXO EDHE  Derbi i kryeqytetit, Solomon paralajmëron Tiranën: Dua gol në derbi, dalim kampionë

“Është e vështirë ta shohësh jashtë planeve të skuadrës së Juventusit. Do të ishte shumë komod për shumë klube në Europë, pasi ka luajtur rol lideri në klube si Reali e Juventus”, tha Nagelsmann.