E entje, Gusht 6, 2020
Etiketimet Bundesliga

Etiketim: Bundesliga

Klubet e Bundesligës arrijnë marrëveshjen, tifozët rikthehen në stadiume

Klubet e Bundesligës kanë arritur marrëveshjen për të lejuar tifozët në stadiume duke filluar sezoni i ri. Sezoni 2020/2021 i Bundesligës starton në mes të...

DFL cakton datën për startin e sezonit të ri të Bundesligës

DFL, liga gjermane e futbollit ka fiksuar të premten e 18 shtatorit si ditën për t’i dhënë start sezonit 2020/2021 të Bundesligës. Java e parë...

Manchester City “peshkon” në Bundesliga, ja objektivi i “Qytetarëve”

Manchester City është vënë pas shërbimeve të mesfushorit të  Borussia M’Gladbach, Denis Zakaria. Qytetarët po përgatiten të bëjnë investime të rëndësishme në merkaton e...

Bundesliga, DFL zyrtarizon datat për fillimin dhe mbarimin e sezonit të...

Sezoni i ri në futbollin gjerman do të nisë me Kupën e Gjermanisë, më 11 shtator, ndërkohë që do të ketë sfida të këtij...

Publikohet formacioni i sezonit në Bundesliga, mungon Haaland

Pas përfundimit të sezonit 2019-2020, Bundesliga ka publikuar edhe formacionin më të mirë të vitit. Kështu nga ekipi kampion, Bayern Munich janë përzgjedhur katër futbollistë....

Mbyllet sezoni i Bundesligës, Werder-i arrin playout-in, Dusseldorf bie nga kategoria

Është mbyllur sezoni 2019-2020 i Bundesligës gjermane. Sot u luajtën të gjitha ndeshjet e javës së 34-t ku nuk munguan surprizat. Ëerder Bremen ka arritur...

Bundesliga mbyll sot sezonin, Werder-i i Rashicës diskuton mbijetesën

Sezoni 2019-2020 i Bundesligës mbyllet sot pasi të gjitha skuadrat zbresin në fushën e lojës për të luajtur javën e 34-t. Kështu ndërsa Bayern Munich...

Bundesliga/ Leipzig dhe Borussia Dortmund duelojnë për vendin e dytë

Ditën e sotme të gjitha skuadrat e Bundesligës zbresin në fushën e lojës për të luajtur javën e 33-të të kampionatit. Ndeshja që spikat më...

Mbyllen ndeshjet e Bundesligës, ja të gjitha rezultatet

Janë mbyllur sfidat e Bundesligës gjermane, ku rezultatet surprizë nuk munguan. Leipzig po fitonte me rezultatin 2-0 deri në tre minutat e fundit përballë...

Alphonso Davies “rrufe” në fushë, 19-vjeçari vendos rekordin e shpejtësisë në...

Mbrëmjen e djeshme, Bayern Munich, pas fitores 1-0 ndaj Werder Bremen, u shpall kampion i Bundesligës për të tetën herë radhazi. Gjatë ndeshjes së djeshme...

Haaland është djali i “artë” i Bundesligës, norvegjezi më mirë edhe...

Plot 12 ndeshje në Bundesliga dhe 793 minuta në total: 11 gola. Impakti i Erling-Braut Haaland me kampionatin gjerman ka qenë vërtet i jashtëzakonshëm:...

Publikohen formacionet zyrtare, Bayerni i “gjymtuar” ndaj Monchegladbach

Bayern Munich do të luajë në orën 18:30 kundër Borussia Monchegladbach, ndeshje e cila zhvillohet në “Allianz Arena”. Një provë e fortë kjo për kampionët...

Gjasula nuk i ndahet kartonit të verdhë, mesfushori vendos rekordin absolut...

Klaus Gjasula ka thyer rekordin për numrin më të madh të ndëshkimeve me karton të verdhë gjatë një sezoni. Mesfushori shqiptar prej disa ndeshjesh radhazi...
WhatsApp DENONCO