Dortmund-Lazio mbyllet pa fitues, Immobile shmang humbjen e italianëve

Është mbyllur në barazim 1-1 përballja kryesore e Grupit F të Champions League me Borussia Dortmund dhe Lazio-s.

Kësaj sfide i ka munguar Erling Haaland, i cili është ndalur nga një dëmtim në gju.

Takimi i luajtur në Signal Iduna Park është zhbllokuar në minutën e 44-t të pjesës së parë nga Guerreiro.

Miqtë janë kundërpërgjigjur në minutën e 67-të me Immobile-n, i cili ka fiksuar shifrat në 1-1 me penallti.

LEXO EDHE  “Kërkoj falje!” U poshtërua 6-0 nga Napoli, Prandelli nuk kapërcen dot një fakt

Verdhezinjtë kryesojnë renditjen me 10 pikë, Lazio është në të dytin me nëntë, e ndjekur nga Club Brugge me 7 pas fitores 3-0 të marrë në shtëpi kundër Zenit-it, që mban vendin e fundit me 1 pikë.

dort,