Champions/ 27 gola në 8 takime, ja rezultatet e mbrëmjes

Kanë përfunduar 8 sfidat e parafundit të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, të zhvilluara mbrëmjen e sotme, ku u regjistruan në total plot 19 gola.

Barcelona, PSG-ja dhe Chelsea arritën të triumfonin në transfertë me rezultate bindëse. Ndërkohë Juventusi dhe Club Brugge nuk falën në shtëpi duke fituar me rezultatin 3-0.

Sfida e vetme e mbrëmjes e mbyllur në barazim ishte ajo mes Dortmund dhe Lacios.

LEXO EDHE  Jasir Asani “ndëshkon” shokun e skuadrës dhe ndez derbin: Bëhu gati, ne kurrë nuk humbim

Një fakt interesant që vlen të theksohet është ai në ndeshjen mes Sevillas dhe Chelseat që përfundoi me rezultatin 0-4, të gjitha golat për londinezët i shënoi sulmuesi francez Oliver Giroud.

Ndërkhë më herët në orën 18:55 u luajtën dy sfida.  Leipzig mundi 3-4 Basaksehir në transfertë ndërsa Krasnodar mposhti Rennes 1-0.