VIDEO/ Ahmetaj me çorape të kuqe, Rama: Janë të miat, i vishja unë dikur

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer batutave me vartësit e tij, qofshin kryebashkiakë apo ministra. Disa kohë më parë batutat i bënte me Erion Veliajn, që e urdhëronte të lyente edhe shkallët e shkarravitura, ndërsa ai si një djalv pa fjalë tundte kokën.

Sot objekt batutash ishte ministri Arben Ahmetaj, i cili sipas Ramës, i ka marrë çorapet e kuqe.

Rama ishte sot bashkë me Ahmetajn në Shijak, ku ka parë përfundimin e një prej banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në Gjepalaj.

I zoti i banesës i kërkoi Ramës dhe Ahmetajt që të hiqnin këpucët para se të hynin në banesën e tij.

LEXO EDHE  Covid-19 i zgjatur, shkencëtarët zbulojnë një metodë për parashikimin e rrezikut

Ajo që ra në sy ishin çorapet ngjyrë të kuqe të Ahmetaj, detaj ky që nuk i ka shpëtuar Ramës.

Batutat

Rama: Unë s’po i heq këpucët Osman

Kryefamiljari: Mirë është me i heq

Rama: Mirë është me i heq? Epo s’po ta prish pra

Ahmetaj:I hoqëm Osman

Rama: Ky më ka marrë çorapet e mia, i kam pasur unë dikur, i vesh ky tani

Kryefamiljari: Edhe une kshu i kam

Rama: Të kuqe i ke dhe ti? i madh je.