E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet Ahmetaj

Etiketim: Ahmetaj

Ndihma për Shqipërinë – 5 fakte të rëndësishme

Rreth 1,16 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Premtimet u...

Ironia e Manjanit: Ahmetaj është gjigand, ta shet aq bukur borxhin...

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar në rrjetet sociale, Arben Ahmetajn, ministrin e Rindërtimit në Qeverinë Rama. Manjani shkruan se Ahmetaj ta shet aq...

Tre muaj pas tërmetit, mbi 10 mijë qytetarë në çadra/ Ahmetaj...

Mbi 10 mijë qytetarë, banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, vijojnë të jenë në çadra. Shifra u bë publike...

Ndryshime në Qeveri? Çfarë ndodh me Cakajn, Braçen e Ahmetajn…

Marrja e Presidencës së OSBE-së nga Shqipëria ka shkaktuar çarjen pa kthim të kabinetit qeveritar. Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj nuk e...

Tërmeti i 26 nëntorit, Ahmetaj: Rindërtimi i shtëpive nis për 30...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, në një deklaratë për mediat ka treguar disa vendime që janë marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave,...

Ahmetaj, ministri konsensual i Rilindjes dhe “opozitës së re”

Kuvendi miratoi sot me 95 vota pro, 4 kundër, dhe 1 abstenim ngritjen e ministrisë së Rindërtimit për të bërë të mundur rimëkëmbjen e banesave që...

Në regjimin me brekushe, ushtari ha torrën/ Dylgjeri ironizon shkarkimin e...

Gazetari Ylli Dylgjeri ka ironizuar qëndrimin e mazhorancës për shkarkimin e Arben Malajt nga Këshilli Mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë. Përmes një postimi në rrjet,...

Opozita u tregua e matur pas tërmetit / Oketa: Emërimi i...

Ish-ministri i Mbrojtjes Gazmend Oketa ishte i ftuar në studion e lajmeve të Fax Neës ku foli për sitatën në të cilën ndodhet vendi...

Rama e emëroi ministër / Komediani i njohur: Ahmetaj, mbreti i...

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të emërojë Arben Ahmetajn, ministër Shtetit për Rindërtimin. Emrin e Ahmetajt, Rama e dërgoi në Presidencë, nga ku brenda...

Rama e propozoi për ministër, Meta dekretoi Ahmetajn/ Vjen reagimi i...

Kryeministri Edi Rama propozoi sot emërimin e Arben Ahmetajt si ministër i Shtetit për Rindërtimin, ndërsa nga Presidenca erdhi njoftimi se dekretimi nuk do...

Rama propozoi Ahmetajn për ministër, vjen reagimi nga Presidenca

Presidenti Ilir Meta duket se ka dekretuar direkt Arben Ahmetajn në postin e ministrit të Shtetit për Rindërtimin. "Asnjë sekondë vonesë për dekretimin e ministrit...

Rama rikthen Arben Ahmetajn në qeveri/ E propozon për ministër të...

Kryeministri Edi Rama ka vendosur të rikthejë në qeveri ish-ministrin e Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetajn. Rama ka propozuar që Ahmetaj të jetë ministër i...

Arian Çani ironizon Ahmetajn: Arbeni do të menaxhojë ndihmat, tani i...

Moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, Arian Çani, ka komentuar edhe menaxhimin e ndihmave pas tërmetit. Çani tha se i dukej një tmerr që...
WhatsApp DENONCO