E shtunë, Qershor 6, 2020
Etiketimet Ahmetaj

Etiketim: Ahmetaj

Rindërtimi i zonave të tërmetit, Ahmetaj: Do të shpërndahen 70 mln...

Ministri i Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj njoftoi sot miratimin e 4 vendimeve nga qeveria për...

Paralajmërimet e BB për rritjen e varfërisë, Ahmetaj: Ja dy skenarët,...

Ministri i Rindërtimit dhe koordinator për hartimin e Planit Kombëtar të Rimëkëmbjes, Arben Ahmetaj, reagoi sot lidhur me vlerësimin e Bankës Botërore për ndikimin...

Kur do të hapen kufinjtë tokësorë? Ja si përgjigjet Ahmetaj

Cfarë do ndodhë me turizmin? Kur do hiqet karantina dhe a do hapen të paktën kufijtë tokësor që të mund të vijnë turistë nga...

Papunësia, më 21 maj del shifra zyrtare/ Ahmetaj: Për 2-3 muaj...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, i cili koordinon situatën e pandemisë, tha në emisionin Real Story, se më 21 maj del shifra e saktë...

Garancia sovrane/ Ahmetaj: Janë miratuar 1.2 mld lekë kredi, janë kërkuar...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, tha mbrëmjen e sotme në “Opinion” se paketat e ndihmës janë 5.41 % e GDP-së. Ahmetaj tha se me situatën...

Ahmetaj: Humbja nga kriza 1.3 mld usd, ja si do jetë...

Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, tha se humbjet brenda këtij viti parashikohen në rreth 1.3 mld dollarë, ose 8 % të GDP. Në emisionin...

Milionat e Rindërtimit/ Brukseli e ka në monitorim, çfarë di BE...

Nga Boldnews.al Arben Ahmetaj, i emëruar nga kryeministri Edi Rama si ministër i Rindërtimit vetëm pak ditë pas tërmetit tragjik të 26 Nëntorit 2019, është...

Paketat e ndihmës ekonomike/ Ahmetaj: Përfitojnë 310 mijë familje

Ministri Arben Ahmetaj tha se nga dy paketat e ndihmës ekonomike do të përfitojnë 310000 familje. Duke iu përgjigjur akuzave të disa ligjvënësve për “braktisje...

Sa do të zgjasë bllokimi/ Ahmetaj: Jo hapje e menjëhershme, situata...

Ministri Arben Ahmetaj foli për mënyrën sesi do të bëhet hapja , për paketn e tretë dhe kush kë do të prekë ajo si...

A përfiton biznesi i madh/Ahmetaj: Bonusi vetëm për ata që janë...

Ministri Arben Ahmetaj foli edhe për biznesin e madh,një pjesë që nuk punojnë pas mbylljes së punës dhe një pjesë që janë hequr nga...

Paketa e dytë, Ahmetaj: Ja kur nis marrja e bonusit për...

Ministri Arben Ahmetaj i ftuar në Opinion foli për paketën e dytë . Ndërsa ende nuk është përmbyllur paketa e parë, Ahmetaj tha se...

Ahmetaj i jep fund dilemës për paketën ekonomike: Ja çfarë do...

Koordinatori për situatën e Emergjencës Arben Ahmetaj i  ftuar në emisionin “Opinionin” foli për paketaT ekonomike lidhur me situatën koronavirus. Duket se një kategori e...

Paketa ekonomike/ Ahmetaj shpjegon masat: Kush janë kategoritë që përfitojnë

Ndërsa paketa ekonomike lidhur me situatën koronavirusit ka nisur tashmë të aplikohet, duket se një kategori e caktuar qytetarësh janë ende të paqartë nëse...
WhatsApp DENONCO