Gafa e Ramës/ Paloka: Nuk ka faj Elisa që Don Kishotin e shpalli vepër të folklorit shqiptar

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka postuar gjatë mëngjesit të sotëm në rrjetet sociale një reagim pas shënimit të Kryeministrit Edi Rama, i cili ka publikuar një shprehje që ia atribuon Qemal Stafës, por në të vertetë është një një frazë nga një vepër e Fridrih Shiler, “Vilhem Teli”.

“Nuk ka faj Elisa që Don Kishotin e shpalli vepër te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj”, shkruan Paloka. Në vijim ai shkruan “hajde merru me Gjicin pastaj”.

LEXO EDHE  OBSH vendos të miratoj vaksinave COVID-19 për përhapjen globale

Postimi i Palokës

Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa…Hajde merru me Gjicin pastaj [????]