Covid-19, humb jetën mjeku i njohur vlonjat

Mjeku i njohur vlonjat Bledi Nini humbi jetën si pasojë e koronavirusit. Lajmi i rëndë bëhet i dutur në rrjetet sociale nga kolegë të tij.

“U nisa për në ‘Shkollën Tregtare’ me të njëjtin optimizëm me të cilin kam dashur të përcjell mesazhet sensibilizuese nëpër shkolla, gjatë këtyre ditëve, por lajmi se miku e kolegu im, një nga mjekët më të talentuar vlonjat, Bledi Nini, e humbi këtë mëngjes betejën me Covidin, nuk është i thjeshtë për mua. Virusi nuk është lojë mediatike, kujdesuni për veten, përdorni maska dhe tregohuni të vëmendshëm ndaj të gjitha masave parandaluese! Pushofsh ne paqe, Bled!”, thuhet në një nga postimet në rrjetet sociale.

LEXO EDHE  E rëndë në Vlorë/ Ndërron jetë 12 orë pas operaconit e reja 23-vjeçare

Brenda pak orësh kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19, dy mjekë.