Aksident në Pukë/ Humb jetën inspektori i pyjeve dhe dy të plagosur rëndë

Një aksident me vdekje ka ndodhur në Pukë. Nga aksidenti ka humbur jetën Mark Ndou, inspektor pyjesh.

61-vjeçari ka ndërruar jetë pasi makina ka dalë nga rruga. Ndërkohë dy inspektorët e tjerë që ishin në makinë, janë sjellë në Spitalin e Traumës, në gjendje të rëndë për jetën.

LEXO EDHE  Vaksinimi kundër covid-it/ Profesori: Çfarë duhet të hamë para dhe pas injektimit të dozave

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Bugjon të Pukës rreth orës 14:00, ku mësohet se punonjësit kanë humbur kontrollin duke dalë nga rruga.