Video/ Real Sociedad i merr kreun Atleticos, Januzaj mahnit me asistin e tij

Real Sociedadi vazhdon të surprizojë në La Liga. Baskët kanë mposhtur pasditen e sotme Cadiz me rezultatin 0-1 dhe e shohin veten në krye të La Ligas me 23 pikë, 3 më shumë se Atletico Madrid e vendit të dytë.

Protagonist i ndeshjes ka qenë edhe 25-vjeçari shqiptar Adnan Januzaj me asistin e tij për Isak në minutën e 66.

LEXO EDHE  Pretendon që është djali i Maradonës, 19-vjeçari kërkon zhvarrosjen e legjendës

Futbollisti i kombëtares belge dha një kros të kalibruar në mënyrë perfekte për shokun e skuadrës, i cili nuk gaboi pak metra larg portës kundërshtare.