Kategoria Superiore/ Java e katërt luhet në mesjavë, nuk mungojnë supersfidat

Kategoria Superiore  zbret në fushë të mërkurën, teksa nuk mungojnë përballjet interesante.

Vllaznia kryesuese udhëton në Durrës, teksa kërkon 3 pikët e radhës ndaj Teutës. Ndeshje e lehtë në letër për Partizanin, e cila do masë forcat me Apoloninë. Tirana ”gjen” Bylisin, me shpresën se bardheblutë do harrojnë shpejt disfatën 3-2 ndaj shkodranëve.

LEXO EDHE  F1/ Mbyllen provat zyrtare të Bahrain GP, ja rezultatet

Betejë interesante edhe ajo mes Kukësit dhe Laçit, me të dyja ekipet që duan të bëjnë një sezon pozitiv. Edhe pse është vetëm fillimi, Kategoria Superiore ka hyrë në një fazë të nxehtë.

Java e katërt, e Mërkurë:

Skënderbeu-Kastrioti 13:45

Kukësi-Laçi 16:45

Teuta-Vllaznia 16:45

Apolonia-Partizani 13:45

Tirana-Bylisi 13:45