‘Tu deshën dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet’/ Basha-Ramës: Kush gënjen për vdekjet gënjen për gjithçka

Kreu i opozitës Lulzim Basha e cilëson si një tjetër përpjekje për mashtrim daljen e sotme të kryeminsitrit Edi Rama për t’iu përgjigjur denoncimit për mashtrimin e numrit të vdekjeve në Shqipëri të bëra dy ditë më parë.

Basha me anë të një psotimi në tëitter shkruan se Ramës ju deshën dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që panë të gjithë shqiptarëv.

Sipas Bashës kush gënjen për çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka.

LEXO EDHE  I infektuar me Covid, ndahet nga jeta pronari i “Fax News,” Kasem Hysenbelliu

Ja postimi i Bashës:

Pasi denoncimit të fakteve se gënjeu për numrin e viktimave të Covid-19, Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur. Dy ditë përpjekje për të manipuluar faktet dhe për të fshehur të vërtetën që pamë të gjithë. E ka kot sepse askush nuk i beson më! Kush gënjen për një çështje kaq të ndjeshme, gënjen për gjithçka. Shqiptarët kanë nevojë për një qeveri që punon për ta dhe nuk merret me gënjeshtra natë e ditë.