A është i gatshëm Basha të debatojë publikisht me Ramën? Ja si përgjigjet kreu i PD

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i ftuar në ‘Opinion’ përballë një paneli gazetarësh, ka folur për situatën politike, dushatën zgjedhore dhe zgjedhjet e 25 Pillit.

I pyetur nga moderatori i emisionit se a është i gatshëm kreu i PD të përballet në debat publik me kryeministrin, Basha tha se ka që në vitin 2006 që e fton Ramën në debat.

Sipas tij debati pulik nuk ëhstë më çështje mes tij dhe Ramës, por përgjegjësi para shqiptarëve.

LEXO EDHE  Nga zgjedhjet e 25 prillit te inceneratorët, Basha: Do propozojmë ngritjen e 3 komisioneve hetimore parlamentare

Ka që në vitin 2006 që e ftoj zotin Rama në debat. Kjo Nuk është çështje mes meje dhe zotit Rama, por përgjegjësi ndaj qytetarëve. Ai që ka 8 vjet që qeveris ëhstë tu thotë shqiptarëve se çfarë ka bërë në këto 8 vite’, tha Basha.