Basha: Rama është kthyer në satelitin tim

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar edhe deklarata dhe sulmet e bëra nga kryeministri Rama në drejtim të tij.

Basha tha se Rama nuk është gjë tjetër veçse sateliti i tij.

Sipas kreut të PD, Rama nuk ka bërë asgjë, dhe kjo ëhstë arsyeja se pse merret me Lulzim Bashën, Partinë Demokratike dhe opozitën e bashkuar.

Detyrimi im para shqiptarëve është pse e dua unë mandatin për çfarë zotohem para tyre dhe si garantoj për zotimet e mia. Në një vend të qytetëruar është  baza e një politike të arsyeshme. Në nuk jemi në këtë terren, ne nuk mund të pretendojmë në një nga studiot më të lashta të medias shqiptare se jemi në  një realitet normal. Nga njëra anë ka një fushatë time dhe kandidatëve që shtrihet kudo dhe merret me çështje konkrete dhe hallet e qytetarëve. Nga ana tjetër po ndodh diçka që me thënë të drejtën nuk është se nuk më jep një farë kënaqësie. Kemi një kryeministër që është kthyer një satelit i kandidatit për kryeministër, ai është kthyer në satelitin tim. Nga mëngjesi deri në darkë merret me fushatën time, me fjalimet e mia, i inspekton rresht për rresht, me veshjen time, me flokët, madje më monitoron dhe orët e gjumit. Kryeministri është katandisur në satelitin e fushatës time, pra sateliti im”, u shpreh Basha.

LEXO EDHE  "Serbia, akt teatral me tanke e avionë", Rama: Ja si i kam raportet me Albin Kurtin