Arritja e objektivit në Ligën e Kombeve, zbulohet premioja e FSHF-së për kombëtaren

Shqipëria ia doli që të sigurojë vendin e parë në Grupin C4, duke arritur objektivin e vendosur që në fillim, për të superuar të gjitha rivalet e thuajse të njëjtit nivel me ne.

Për këtë, FSHF ka vendosur që të shpërblejë futbollistët, të cilët sigurisht që në Kombëtare vijnë për ndjesinë dhe lidhjen e fortë që kanë me vendin dhe fanellën.

LEXO EDHE  Tirana-Partizani, tifozët “djegin” stadiumin sapo nis ndeshja

Sipas “Panorama Sport”, premioja e vendosur nga FSHF për Kombëtaren është rreth 200 mijë euro.

Ndërkohë kujtojmë që vetë FSHF-ja, pas përfundimit të Ligës së Kombeve përfitoi nga UEFA rreth 1.1 milionë euro.