“Mendja e tij është në Camp Nou”, Neymar nuk rinovon me PSG-në

Barcelona ka humbur jo pak nga shkëlqimi i dikurshëm por disa lojtarë vijojnë të jenë të dashuruar me klubin blaugrana, një prej tyre është dhe Neymar.

Në fakt mbi këtë çështje ka disa versione, i fundit vjen nga e përditshmja “Sport” e cila shkruan se braziliani nuk ka hequr dorë nga ëndrra e tij për tu rikthyer sërish në “Camp Nou” dhe së në mendjen e tij është vetëm rikthimi te katalanasit.

LEXO EDHE  Depay: Mezi po pres, të luaj me Messin ka qenë ëndërr për mua

Neymar nuk dëshiron të rinovojë me PSG, kërkohet nga disa skuadra por objektivi i tij nuk ndryshon, kërkon të rikthehet në Barcelonë dhe për këtë është i gatshëm të bëj dhe një sakrificë ekonomike duke parë problemet financiare që ka klubi blaugrana.