Bilanci ditor i Covid/ Shtatë humbje jete dhe 241 raste të reja

Shtatë humbje jete dhe 241 raste të reja me koronavirus nga 1 260 testime janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Që nga shfaqja e Covid në vend, janë prekur 20 875 persona, nga të cilët 11 189 janë shëruar dhe 509 kanë humbur jetën. Rastet aktive janë 9 177.

LEXO EDHE  E kundërshtuan të gjithë/ Rama nuk heq dorë nga amnistia fiskale

Në spitale, janë të shtruar 319 persona. Në 24 orët e fundit, janë shëruar 92 pacientë.

Një ditë më parë, Ministria e Shëndetësisë raportoi tre humbje jete dhe 301 raste të reja.