Tirana shpërfill Kupën, bardheblutë me mëndje te Kukësi

Ky duhet të ishte një prag sezoni ndryshe për Tiranën, statusi i kampionit në fuqi, aventura pozitive në Europë dhe të ardhurat e mjaftueshme duhet të “vishnin” bardheblutë me një stof më të fortë e bindës.

Ndryshe nga se pritej, ndryshimet e shumta në hierarkinë e klubit dhe një merkato jo bindëse ngre një mjegull rreth ekipin kryeqytetas, është e vështirë të thuash se janë sërish ata ekipi për tu mundur. Pauza e gjatë nuk mjaftoi për të rikthyer titullarët në formën e tyre më të mirë, përkundrazi, fillimi i sezonit i gjen pa tre elementë shumë thelbësor.

Elton Kale iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjikale në shpatull duke e shtyrë akoma më shumë në kohë rikthimin e tij, mungesa e Kale është jetike për skemat e Egbo. Më shumë se braziliani shqetësuese është mungesa e Jurgen Çelhagës, titullarë i padiskutuar në sezonin e fundit.

LEXO EDHE  Muller i prish festën Atleticos, kualifikimi për “Los Colchoneros” vendoset në javën e fundit

Mungesa e tij, si pasoje një problemi në pupalgji, bëhet edhe më shqetësuese pasi alternativat për ta zëvendësuar janë të pakta, Egbo duhet të përshtat një lojtarë për të plotësuar boshllëkun e krijuar. Mungesa tjetër është ajo Kristian Toshevski, nga të paktët afrime të verës që arriti të përshtatej në kohë me kryeqytetasit./Balkanweb