Parashikimi i motit për nesër

Nesër parashikohet përmirësim i mëtejshëm i kushteve atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në zonën e verilindjes.

Era do të fryjë me drejtim kryesor veriperëndim dhe shpejtësi 1-8m/s dhe lokalisht përgjatë vijës bregdetare deri në 12-15m/s.

LEXO EDHE  Del raporti paraprak i Venecias/ Ndryshimet kushtetuese, kundër rregullave demokratike