‘Nuk ka më vaksina gripi’/ Basha: Kjo që po bën Rama nuk është korrupsion, por terrorizëm shtetëror

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dekaruar ditën e sotme se Edi Rama i ka braktisur shqiptarët dhe i ka lënë vetëm përballë pandemisë.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha denoncoi se sot në Shqipëri nuk ka më vaksina kundër gripit, kjo pasi paratë e vaksinave Rama ua ka dhënë mafies së plehrave,

Ai theksi se nga ky moment veprimet e Ramës nuk janë më korrupsion dhe krim, por një terrorizëm.

Nuk ka më vaksina gripi, ndërkohë që Rama dhe Manastirliu flasin për mbulime me vaksina. Prej 10 ditësh nuk ka më vaksina. Ku janë vaksinat për më të ekspozuarit? Në kulmin e pandemisë Rama paguan mafien e plerave. Në kulmin e pandemisë ai paguan oligarkët e tij. Kjo nuk ëhstë më korrupsion por terrorizëm shtetëror. Ai e ka ndarë mendjen që këtu të bëhet kërdia, dhe kërkon vetëm të mbsuhë xhepat e tij dhe të klientëve para se të ikë’, u shpreh Basha.

LEXO EDHE  Të dhënat personale, Lubonja: Prokuroria të shkoj tek PS dhe të hetojë patronazhistët, jo tek Lapsi